Luke – doskonałe mieszanki kawy

 

Etiopczycy  zwykli mawiać: “Jeśli masz zmartwienie – napij się kawy. Jeśli się cieszysz – napij się kawy. Jeśli jesteś zmęczony – napij się kawy!”.

I tak właśnie – Kawa to dla mnie styl życia. Nie tyle napój, co moja towarzyszka w szarej codzienności, jak i podczas bardziej relaksujących chwil. Sprawdza mi się idealnie, gdy bladym świtem pośpiesznie piję jej kilka łyków, jak i w weekend, gdy delektuję się nią leżąc w łóżku i czytając ulubioną książkę.

Chwila z kawą to moja mała chwila luksusu w ciągu zabieganego dnia.  Osobiście bez kawy nie wyobrażamy sobie życia i ani jednego przepracowanego dnia, a poranka w zupełności. Rano, sięgam wyłącznie po czarne espresso, natomiast po południu najchętniej delektuję się kawami smakowymi. W dzisiejszym wpisie, chciałabym przedstawić fantastyczne kawy z oferty sklepu Luke, które urzekły mnie swoimi aromatami.

Na początek sklep o sobie:

“Jesteśmy polską palarnią kawy. Z uwagą obserwujemy cały proces uprawy kawy: od ziarna – tego zasadzonego w ziemię, do ziarna, które starannie selekcjonujemy i odpowiednio palimy. Wiemy też jak z tego ziarna ostatecznie wycisnąć to co najlepsze i jak je zaparzyć, by w filiżance kawy odnaleźć upragnione aromaty.

Z troską dokonujemy szeregu kontroli jakości naszych produktów przez cały proces technologiczny. To dzięki temu nasze kawy zachowują najwyższą jakość.
Kawy palimy na bieżąco, co oznacza, że produkt, który do Ciebie dotrze możesz śmiało nazwać kawą świeżo paloną.
Nasz doświadczony zespół pomoże Ci w wyborze ziaren i podpowie w jaki sposób wyciągnąć z nich pełny zasób smaków i aromatów”.

 

https://luke.pl/pl/c/Kawy-i-herbaty/49

Poniżej wybrane mieszanki kawowe – zdjęcia poglądowe i opisy techniczne pochodzą ze strony sklepu.

Kawa Pedron Classic M.P. 1kg

 

https://luke.pl/pl/p/Kawa-Pedron-Classic-M.P.-1kg/4241

Mieszanka idealna zarówno do ekspresów profesjonalnych jak i domowych. Łącząc pięć rodzajów ziaren arabik z jedną doskonałą odmianą robusty otrzymujemy produkt prawie idealny. Smak produktu jest wyjątkowo “zaokrąglony” bez kwaśnych akcentów. Mocny czekoladowy smak wpada w nutę mandarynki. Pełna i bardzo kremowa mieszanka.

 

Kawa Pedron Virtuoso 1kg

https://luke.pl/pl/p/Kawa-Pedron-Virtuoso-1kg/740

Połączenie azjatyckich ziaren różnych robust z najlepszą brazylijską arabiką. Wyjątkowo pełna i kremowa. Nuty smakowe przypominające ciastka czekoladowe mieszają się ze smakami, które przypominają dżem i przyprawy.

Kawa Tom Caffe Blue Label 250g

https://luke.pl/pl/p/Kawa-Tom-Caffe-Blue-Label-250g/9084

Mieszanka stworzona dla koneserów espresso, doceniających bogactwo smaków i aromatów kawy. Średnia kwasowość świetnie współgra z przyjemną czekoladową goryczą. Kompozycja 100% szlachetnej Arabiki z Gwatemali, Hondurasu, Salwadoru, Kostaryki, Brazylii i Indii daje wysokie body i przyjemny smak cytrusów, czekolady i orzechów. Czekoladowa gorycz świetnie współgra ze słodyczą mleka.

Kawa Tom Caffe Red Label 1kg

https://luke.pl/pl/p/Kawa-Tom-Caffe-Red-Label-1kg/9079

Połączenie kilku kaw brazylijskich pozwoliło nam uzyskać mieszankę o pełnym body i wyjątkowej słodyczy. Niska kwasowość i średnia gorycz powoduje, że kawa świetnie komponuje się z mlekiem, jednak również amatorzy espresso o niskiej kwasowości będą nią zachwyceni. W aromacie czerwone owoce, migdały i czekolada.

Kawa MRC Brazylia 250g

https://luke.pl/pl/p/Kawa-MRC-Brazylia-250g/9090

Uprawiana w kraterze uśpionego wulkanu na wysokości 1260 m n.p.m. Pełna składników odżywczych i bogata w niezwykłe minerały gleba oraz niezwykła dbałość farmerów, daje kawę o wyjątkowej jakości, potwierdzonej przez Q grader’ów (82 punkty w skali SCA).Średnie palenie pozwala uzyskać kawę o umiarkowanym body niskiej kwasowości i goryczy.

Kawa MRC Espresso Blend 250g

https://luke.pl/pl/p/Kawa-MRC-Espresso-Blend-250g/9086

 

Mieszanka trzech wyjątkowo słodkich arabik pochodzących z Brazylii, Nikaragui i Gwatemali. Ziarna dobrane i wypalone specjalnie pod espresso. Średnie palenie pozwala uzyskać kawę umiarkowanej kwasowości, wysokiej słodyczy i delikatnej czekoladowej goryczy. Świetnie sprawdza się w espresso i americano, ale również w połączeniu z mlekiem znajdzie swoich fanów.

Moja opinia:

Kawam Tom Caffe i MRC to jedyna kawa, którą mogę pić bez mleka z uwagi na bogactwo smaku. Pomaga mi w odpoczynku, uspokojeniu umysłu, nabraniu dystansu. Celebrowanie picia tej kawy daje mi poczucie, że funduję sobie rozrywkę w prawdziwie ekskluzywny sposób. Jej zapach jest niesamowicie przyjemny i długo unosi się w mieszkaniu po zaparzeniu. Warto dodać, że kawę otrzymujemy w doskonałym solidnym opakowaniu, gdzie mamy dokładnie podaną datę wypalania kawy.  

 

#współpraca barterowa