“Niebezpieczna obsesja” Małgorzata Rogala – świetna propozycja na jesienne wieczory

Okres długich jesiennych wieczorów to dla mnie od wielu lat czas na odkrywanie nowych powieści kryminalnych polskich autorów. Do moich faworytów należy książka “Niebezpieczna obsesja” Małgorzaty Rogali. To książka, której data premiery odbyła się także w środku jesieni – 25 października 2023 roku.

https://www.skarpawarszawska.pl/shop/kryminal/niebezpieczna-obsesja.html

Poniższy opis pochodzi ze strony Wydawnictwa:

“Stawscy spełniają swoje marzenie: kupują dom na warszawskiej Ochocie, by nie tylko w nim zamieszkać, ale również urządzić tam galerię sztuki Skarabeusz. W połowie grudnia małżonkowie organizują pierwszą wystawę. Ozdobą wydarzenia ma być Kobieta z orchideą Gustave Courbeta. Po wernisażu Florentyna Stawska zauważa, że dzieło zostało uszkodzone, więc przenosi je do pracowni konserwacji malarstwa. Kilka dni później, gdy cały świat świętuje nadejście nowego roku, ktoś włamuje się tam i kradnie bezcenne płótno. Śledztwo prowadzą nadkomisarz Michalina Czaplińska i sierżant Zofia Maciejka. W toku postępowania policjantki dochodzą do wniosku, że w świecie sztuki są ludzie gotowi na wszystko, by zdobyć upragnioną rzecz, fascynacja może graniczyć z obsesją, a miłość do piękna bywa śmiertelnie niebezpieczna.

Małgorzata Rogala snując kryminalną intrygę zabiera nas do świata sztuki i wielkich pieniędzy, kolejny raz udowadniając, że w powieściach kryminalnych nie ma sobie równych!”.

Moja recenzja

Bardzo lubię książki Małgorzaty Rogali za ich lekkość, świetne budowanie postaci, ciekawe wątki. Moim zdaniem to takie przyjemne kryminały dla kobiet, do poczytania do spokojnego poranka przy kawie. Nowa powieść Małgorzaty Rogali to bardzo zaskakujący thriller, inny niż dotychczas mi znane, bo wątek toczy się wokół sztuki. Nie ma tu poruszonych jakichś ciężkich tematów społecznych, ale jest ciekawie, z każdą stroną powieści podążałam z paniami detektyw za rozwiązaniem zagadek.  Akcja jest ciekawa, a książka dowodzi, że można sięgnąć po dobry kryminał, bez narażania się na jakieś ciężkie sceny w nim opisane. Finał bardzo zaskakujący. Polecam!

 

 

#współpraca barterowa