SPINALIS – aktywne siedzenie na krzeslach biurowych

Krzesło biurowe to jeden z najważniejszych elementów wyposażenia w biurze, ale także jeden z ważniejszych mebli w naszym domu, jeśli to tu pracujemy i spędzamy długie godziny przed komputerem.

Krzesło biurowe jest odpowiedzialne za ergonomię pracy, wpływa na postawę naszego ciała, stąd w konsekwencji istotnie warunkuje zdrowie.

Obecnie na rynku dostępne są różne modele krzeseł, od klasycznych foteli skórzanych po bardziej nowoczesne i minimalistyczne modele. Warto zwrócić uwagę na takie modele jak krzesła obrotowe, które zaprojektowane są tak, aby maksymalnie dbać o zdrowie naszego kręgosłupa. Takie krzesła oferuje producent SpinaliS.

https://zdrowekrzesla.pl/

 

Moja opinia:
Model, który mam okazję testować to Ergonomic. Krzesło wygląda na niepozorne, proste, bez jakichś dodatkowych krzywizn, funkcji, w których prześcigają się dzisiaj producenci krzeseł. Jednak dopiero, kiedy usiadłam po raz pierwszy na tym krześle zrozumiałam jego fenomen. To jak siedzenie na dużej terapeutycznej piłce ale z zachowaniem większego komfortu i odpoczynku, zwłaszcza gdy opieramy plecy.
Dla mnie to fenomen! Biodra, miednica, mięśnie brzucha, a przede wszystkim kręgosłup, plecy pozostają cały czas w ruchu. To także świetne rozwiązanie dla osób mających problemy z kolanami, bo kolana nie lubią długotrwałego siedzenia. Poruszanie miednicą sprawia, że także poruszają się kolana, następuje lepsze ukrwienie.
Na początku takie aktywne siedzenie wydaje się czymś niestabilnym. Jednak jesteśmy przyzwyczajeni do tego, że siedzisko naszego fotela biurowego jest stabilne w poziomie. Około 3 dni zajęło mi dostosowanie się do ruchomości siedziska zwłaszcza przy siadaniu. Na początku użytkowania krzesła odczuwałam lekkie bóle dolnych mięśni pleców, co było oznaką, że zaczęły prawidłowo pracować. Po około tygodniu bóle takie ustąpiły, a przede wszystkim dolny odcinek lędźwiowy przestał mnie boleć po długotrwałym siedzeniu przy komputerze. Wcześniej próbowałam wielu rozwiązań typu krzesła biurowe ze specjalnie opracowanymi oparciami dla ergonomicznego wsparcia lędźwi czy z dodatkami poduszek ortopedycznych. Te rozwiązania nie przynosiły efektu, dopiero krzesło SpinaliS sprawiło, że mogę odbywać teraz długie spacery po pracy bez bólu pleców. Dodatkowo przestały mnie boleć stawy kolanowe. Przy siedzeniu na zwykłym krześle, czyli z nieruchomym siedziskiem przy wstawaniu czułam “zakwasy” w kolanach. Znajomy ortopeda powiedział, że kolana nie lubią “siedzieć” długo bez ruchu. Krzesło SpinaliS wyeliminowało te dolegliwości.
Krzesła SpinaliS to nie tylko wysokiej jakości krzesła biurowe. Są uważane za dodatek do dobrego samopoczucia i inwestycję w twoje zdrowie. I całkowicie się z tym zgodzę. Lepiej się czuję prowadząc siedzący tryb pracy przy komputerze dziennie po 8-10 godzin, kiedy wiem, że mam dobre krzesło, które zadba o mój kręgosłup.
Poza siedziskiem krzesło ma także idealnie wyprofilowane oparcie. Plecy wręcz odpoczywają, gdy są oparte, a zwłaszcza odcinek lędźwiowy jest tak stabilnie, solidnie podparty.
Krzesło jest bardzo ciężkie, dzięki zastosowaniu mocnych solidnych metalowych elementów, przez co krzesło posłuży na lata!
Prezentuje się bardzo estetycznie i jest idealne do małych pomieszczeń, bo jest całkiem kompaktowe.

Co wyróżnia krzesła biurowe tego producenta wśród innych odstępnych na rynku ?

Krzesło SpinaliS podąża za ruchem ciała, utrzymując w ten sposób kręgosłup w równowadze. Regulowane siedzisko SpinaliS porusza się z każdym ruchem ciała w kierunku ruchu miednicy oraz kręgosłupa i zawsze utrzymuje kręgosłup w prawidłowej pozycji.
To innowacyjne krzesła biurowe do aktywnego siedzenia i aktywnego życia
Podczas siedzenia na krześle SpinaliS mięśnie pleców i brzucha są cały czas aktywne; stają się silniejsze, odciążają dyski i kręgi oraz zapobiegają urazom i bólom pleców.. Podczas siedzenia na krześle SpinaliS mięśnie pleców i brzucha są cały czas aktywne; stają się silniejsze, odciążają dyski i kręgi oraz zapobiegają urazom i bólom pleców.
Przy każdym przechyleniu ciała kręgosłup krzywi się w dolnej części pleców, co prowadzi do kontuzji i bólu. Ze względu na nierównomierny nacisk na dyski, bierne siedzenie na ergonomicznych krzesłach z nieruchomym siedziskiem powoduje ból i urazy pleców.
SpinaliS to jedyne krzesło na świecie, które zapewnia komfort nowoczesnego krzesła biurowego, a jednocześnie naśladuje aktywne siedzenie na piłce terapeutycznej – to ostatnie jest tym, co polecają terapeuci jako najlepsze narzędzie do zdrowego siedzenia.
Siedząc na piłce terapeutycznej należy dostosować się do jej ruchu, co wymusza aktywne siedzenie. W ten sposób skutecznie wzmacniamy mięśnie pleców i brzucha, a tym samym utrzymujemy witalność naszego kręgosłupa. Niestety piłka nie daje nam żadnego podparcia dlatego terapeuci zalecają stosowanie max. 2h dziennie, aby uniknąć nadmiernego zmęczenia, a nawet kontuzji.
Dzięki ruchomemu siedzisku podążającemu za ruchem ciała, kręgosłup jest cały czas w prawidłowej pozycji. Aktywne siedzenie na krześle SpinaliS naśladuje aktywne siedzenie na piłce terapeutycznej – wzmacniając mięśnie pleców i brzucha, wymuszając prawidłową postawę i zapobiegając bólom pleców. Poza aktywnym siedzeniem daje możliwość odpoczynku, co jest niezbędne, jeśli siedzimy przez dłuższy czas.
Doskonałe krzesło ergonomiczne powinno zapewniać prawidłowe i aktywne siedzenie. Ponieważ ludzie mają się poruszać, liczba mięśni w naszym ciele jest trzykrotnie wyższa niż liczba kości; dlatego nie ma jednej idealnej pozycji statycznej. Najlepiej, jeśli nasze mięśnie są zawsze aktywne podczas siedzenia.
Krzesła SpinaliS umożliwiają siedzenie na dwa sposoby. Pierwsza jest aktywna, co oznacza, że ​​siedzimy na środku siedzenia, a nasze mięśnie są zaangażowane. Drugi sposób polega na tym, że siadamy do tyłu siedziska i opieramy się o oparcie. W ten sposób nasze mięśnie są lekko rozluźnione, chociaż cały czas utrzymujemy aktywność naszego ciała ze względu na potrzebę zachowania elastycznej równowagi siedziska.
Krzesła SpinaliS to ergonomiczne rozwiązania dla każdego kręgosłupa.​
Zapraszam do przeglądu wybranych modeli – zdjęcia poglądowe i opisy techniczne pochodzą ze strony sklepu.
Krzesło SpinaliS PILOT

https://www.krzesla-zdrowotne.pl/krzesla-spinalis/pilot

Komfort, prestiż i zdrowie – to niesamowita kombinacja, którą w krześle zdrowotnym SpinaliS Pilot doceniają przede wszystkim menadżerzy i adwokaci, czyli użytkownicy o wysokich wymaganiach odnośnie komfortu i wyglądu ich krzesła. Dzięki jego konstrukcji model ten zadowoli także użytkowników o wzroście przekraczającym 190 cm. Oddychające siedzisko na sprężynie z regulacją wysokości jest bardzo przestronne i wygodne.

 

Krzesło SpinaliS RODEO
SpinaliS Rodeo to uniwersalne krzesło zdrowotne odpowiednie dla kobiet i mężczyzn. Przeznaczone zarówno do użytku domowego jak i w biurze. Rodeo wyposażone jest w wysoki tłok dzięki czemu może być używane przy wysokich blatach. Istnieje również możliwość bezpłatnej zamiany na tłok standardowy lub niski. SpinaliS Rodeo to połączenie nowoczesnego designu i klasycznego mechanizmu sprężyny SpinaliS. Jest to kolejna kategoria wygodnego krzesła z siedziskiem w kształcie siodła, które pozytywnie wpływa na biodra i kończyny dolne.
Krzesło SpinaliS NAVIGATOR

https://www.krzesla-zdrowotne.pl/krzesla-spinalis/navigator

Model krzesła zdrowotnego SpinaliS Navigator ma w odróżnieniu od pozostałych modeli wydłużone oparcie pleców, dlatego idealnie nadaje się dla osób o wzroście przekraczającym 185 cm, a nawet dla wyjątkowo wysokich osób – powyżej 2 m wzrostu. Przy takim wzroście należy upewnić się, że blat biurka użytkownika jest odpowiednio wysoki. Jest ono popularne także wśród osób o mniejszej posturze, które w trakcie siedzenia lubią od czasu do czasu oprzeć głowę. Można regulować wysokość siedziska oraz oparcia pleców z podłokietnikami.

Krzesło SpinaliS HACKER

https://www.krzesla-zdrowotne.pl/krzesla-spinalis/hacker

“Model SpinaliS Hacker jest najbardziej rozpowszechnionym i najczęściej kupowanym krzesłem SpinaliS. Swoją popularność zawdzięcza przede wszystkim dużej uniwersalności oraz świetnemu stosunkowi ceny do wartości użytkowej. Hacker jest bardzo popularny nie tylko wśród specjalistów z branży komputerowej, ale też wśród wszystkich tych, którzy codziennie spędzają wiele godzin przed komputerem. Jest to model odpowiedni zarówno dla mężczyzn, jak i dla kobiet. W ostatnim czasie zdobywa coraz większą popularność także wśród rodziców, którzy wybierają krzesło dla swoich dzieci spędzających większość swojego wolnego czasu przed komputerem”.

Krzesło SpinaliS ERGONOMIC

https://www.krzesla-zdrowotne.pl/krzesla-spinalis/ergonomic

“Model SpinaliS Ergonomic to ostatnia nowość wśród krzeseł zdrowotnych SpinaliS. Jego kształt i właściwości stanowią wynik wieloletnich doświadczeń w dziedzinie wzornictwa krzeseł SpinaliS, które są znane na całym świecie. Tak samo, jak w przypadku wszystkich krzeseł SpinaliS, siedzenie na krześle Ergonomic pozwala na swobodny ruch we wszystkich kierunkach, umożliwia siedzenie bez bólu pleców oraz oferuje większy komfort w trakcie pracy na siedząco. W trakcie tworzenia tego krzesła dążyliśmy do tego, aby było ono dostępne dla każdego kręgosłupa nie tylko z punktu widzenia konstrukcji, ale też ceny. Chociaż model Ergonomic został zaprojektowany z uwzględnieniem ceny, jakość materiałów i opracowania odpowiada najwyższym standardom – tak, jak w przypadku wszystkich modeli krzeseł SpinaliS. Konstrukcja została także wyprodukowana z wysokiej jakości stali i jest dostępna wyłącznie w czarnej wersji kolorystycznej”.

Polecam krzesła SpinaliS bo warto dbać o swoje zdrowie !

#wspolpraca barterowa