Robert L. Leahy – Nie wierz we wszystko, co czujesz

Doktor Robert L. Leahy to psycholog, autor wielu książek, m.in. bestsellerowego Lekarstwa na zmartwienia, jednego z najlepszych poradników samopomocowych wszech czasów według czasopisma „Self”. Regularnie pisuje na blogu „Psychology Today”, występuje na międzynarodowych konferencjach i jest zapraszany jako ekspert do programów radiowych i telewizyjnych.

Zapraszam do recenzji wybranej książki tego poczytnego i cenionego Autora.

“Nie wierz we wszystko, co czujesz”

Robert L. Leahy

https://www.rebis.com.pl/pl/book-nie-wierz-we-wszystko-co-czujesz-robert-l-leahy,SCHB10440.html

 

Opis od Wydawnictwa:

Rozpoznaj swoje emocje i uwolnij się od lęków

Emocje, zarówno pozytywne, jak i negatywne, są częścią naszej natury. Jeśli jednak nas przytłaczają i odbierają radość życia, to znak, że wpadliśmy w emocjonalną pułapkę. Doktor Leahy pokazuje, jak wydostać się z błędnego koła lęków, niepokoju, zazdrości, rozpaczy, gniewu lub sprzecznych uczuć. Nie wierz we wszystko, co czujesz to przełomowe podejście do terapii poznawczo-behawioralnej, dzięki której nauczymy się rozpoznawać szkodliwe schematy emocjonalne i zastępować je bardziej konstruktywnymi strategiami. Liczne zawarte w książce ćwiczenia i sposoby umacniania poczucia własnej wartości pomogą nam lepiej radzić sobie z bolesnymi i niechcianymi uczuciami, a nawet pomóc w tym innym.Nie ma czegoś takiego jak „złe” emocje. Ale jeśli przez większość czasu doświadczamy smutku, złości czy niepokoju, musimy odnaleźć równowagę, by móc odczuwać także radość, szczęście i miłość. Ta książka pokazuje, jak to zrobić i żyć pełnią życia.

Emocje są konsekwencją naszych doświadczeń i wydarzeń z przeszłości.

Pojawiają się samoistnie, a ich podział na pozytywne i negatywne nie do końca się sprawdza. Najważniejsze to umieć rozpoznać pojawienie się emocji, nazwanie jej. Trzeba umieć zrobić przestrzeń na odczuwanie własnej emocjonalności bez ucieczki. Kiedy dobrze przeżywamy emocje, wtedy uznajemy i akceptujemy nasz świat wewnętrzny, a w konsekwencji wzrasta nasze poczucie wartości. Przestajemy się porównywać z innymi co jest jednym z filarów szczęśliwszego życia.

Ta książka nie pokazuje zatem, jak uciekać od “złych emocji”, ale jak odnaleźć naszą wewnętrzną równowagę z emocjami. Tylko wtedy możemy żyć pełnią życia.

Polecam!

 

 

# współpraca barterowa