Sensus.pl – Internetowa księgarnia psychologiczna dla Ciebie

Praca nad rozwojem osobistym to tematyka, która w ostatnich latach zyskuje na popularności wśród czytelników na całym świecie, również i w Polsce. Coraz więcej osób pragnie poznać tajniki swojej psychiki, zdobyć nowe umiejętności, zamienić problemy w wyzwania, osiągnąć równowagę między życiem zawodowym i prywatnym oraz podjąć kroki, które pozwolą stać się najlepszą wersją siebie. Właśnie dla takich osób powstała księgarnia Sensus.

Księgarnia psychologiczna Sensus to idealne miejsce dla osób, które chcą zadbać o swój kompleksowy rozwój wewnętrzny i poprawić komfort codziennego życia. Znajdziemy tu pozycje, które pomagaja z takimi zagadnieniami jak motywacja, kontrola emocji, zarządzanie czasem, psychologia sukcesu, a nawet rozwój intelektualny i duchowy.

W wydawnictwie Sensus nie zabrakło u nas tytułów, które pozwolą zadbać o  zdrowie i kondycję fizyczną. Oprócz książek skupiających się na różnych dziedzinach sportu znajdziemy publikacje dotyczące zdrowego odżywiania.

Księgarnia internetowa Sensus posiada bogatą kolekcję wydawnictw, dzięki którym można poznać tajniki skutecznej komunikacji międzyludzkiej, które przydadzą się zarówno w prywatnej, jak i zawodowej sferze życia. Dzięki nim można nauczyć się, jak kształtować relacje, nawiązywać nowe znajomości oraz prowadzić negocjacje i zwyciężać spory.

https://sensus.pl/

Zapraszam do przeglądu wybranych pozycji książkowych z oferty Sensus.pl. Zdjęcia poglądowe i opisy techniczne pochodzą ze strony sklepu.

Jedzenie emocjonalne i inne podjadania. Jak poprawić swoje relacje z jedzeniem

https://sensus.pl/go-jedzenie-emocjonalne1

To nie jest kolejna pozycja poświęcona cudownej, jedynie słusznej i skutecznej diecie. “Jedzenie emocjonalne i inne podjadania. Jak poprawić swoje relacje z jedzeniem”, to książka o jedzeniu, o naszych z nim relacjach, często niełatwych, a także o mechanizmach powodujących, że pielęgnujemy szkodliwe nawyki żywieniowe, nawet jeżeli wiemy, że są dla nas złe. Zrozumienie przyczyn, dla których zachowujemy się przy stole czy w sklepie tak, a nie inaczej, stanowi punkt wyjścia do tego, by na nowo poczuć smak życia – harmonijnego, zrównoważonego, pełnego dobrych emocji. Jak podkreślają autorki, Joanna Derda oraz Marta Pawłowska, nie ma tu prostych rad czy kilkunastu punktów z zadaniami do wykonania, książka z założenia bowiem ma być źródłem inspiracji, dodać odwagi do wejścia na drogę mądrej zmiany.

Usidleni przez własne, utrwalane latami złe nawyki żywieniowe, sami wyrządzamy sobie krzywdę, nieodpowiednio się odżywiając. Tyjemy, chorujemy, cierpimy z powodu niedoboru witamin i minerałów. Mimo, że wiemy, że nadmiernie objadanie się, czy podjadanie, sięganie po produkty bogate w cukier tak nam szkodzi to nadal nie potrafimy się opanować. Ta książka to poradnik napisany niezwykle przystępnym stylem, gdzie możemy odnaleźć odpowiedzi, dlaczego przy stole postępujemy w sposób nas krzywdzący na dłuższą metę. Warto wejść na drogę dobrej zmiany jeśli chodzi o naszą relację z żywieniem.

 

Work- life balance. Jak znaleźć równowagę w duchu kaizen

https://sensus.pl/go-work-life-balance1

Masz dosyć tego, że dni mijają, a Ty wciąż stoisz w miejscu? W takim razie przestań mieć dosyć, a zacznij działać! Pytasz: jak? Oczywiście – nic na siłę, nic na hurra, raczej z rozsądkiem, po trochu, ale konsekwentnie w stronę równowagi, balansu, sukcesu i szczęścia. W końcu przecież o nie każdemu i każdej z nas chodzi. Życie szczęśliwe to życie spełnione. Efektywne. I o tym właśnie jest ten poradnik: o życiowej efektywności, która wymaga opracowania dla siebie celu, wytyczenia drogi prowadzącej do jego osiągnięcia, opanowania pewnych konkretnych umiejętności. Chcesz zacząć zmieniać się w duchu kaizen? W takim razie rusz się! Otwórz tę książkę i zacznij czytać. Małymi krokami, rozdział po rozdziale…

Bardzo przydatna książka-poradnik, która pozwala na rozsądne podejście do stawianych sobie celów. Czasem stawiamy sobie bardzo duże cele i planujemy wielkie działania, które mogą przerosnąć nasze zasoby. W książce tej możemy poznać sposób realizacji planu małymi kroczkami. Sama metodę kaizen stosuję w swojej codzienności od wielu lat, to zapobiega stresowi, gdy przychodzi np. jakiś ważny termin. Bardzo dobra książka, która też pomoże zrozumieć ważność w konsekwentnym wykonywaniu małych kroczków.

 

                 Siła stresu. Jak stresować się mądrze i z pożytkiem dla siebie

https://sensus.pl/go-sila-stresu1

Czy wiesz, czym jest stres i jak go wykorzystywać? Jak bardzo jest ważny i jak może być pożyteczny, jeśli podejdziesz do niego z głową? Ta książka Ci o tym opowie. Autorka opiera się na obszernych badaniach naukowych nad naturą stresu, które dały podwaliny nowych koncepcji mechanizmów jego działania. Dzięki lekturze stopniowo zaakceptujesz stres i nauczysz się go wykorzystywać do osiągania kolejnych celów. Poznasz naturę stresu, a dzięki ćwiczeniom, które przekują poznane koncepcje w praktykę, będziesz wiedział, jak radzić sobie w trudnych sytuacjach.

Fantastyczna książka, która pozwala zrozumieć czym jest stres oraz to, że jego istnienie nie jest tylko złem. Stres okazuje się czymś powszechnym w życiu każdego człowiek, ale ważne jest to by trzymać go “w ryzach”. W ten sposób abyśmy osiągali swoje cele, realizowali plany ale jednocześnie by nie odczuwać toksycznych jego skutków i np. tracić zdrowie. 

Polecam!

 

# współpraca barterowa