Witold Wrotek – ABC Excel 2021 PL

Excel to program bardzo szeroko stosowany w wielu zawodach, ale także przydatny w naszej codzienności, chociażby prowadzeniu domowego budżetu, listy zakupów itp. Ciekawą pozycją książkową do przyswojenia wiedzy z zakresu Excela jest: Witold Wrotek – ABC Excel 2021 PL
ABC Excel 2021 PL

https://onepress.pl/ksiazki/abc-excel-2021-pl-witold-wrotek,abce1p.htm#format/d

“Wśród księgowych, naukowców i inżynierów krąży żart, że jedyną rzeczą, z którą Excel jeszcze sobie nie radzi, jest parzenie kawy. I choć to tylko dowcip, sporo mówi o możliwościach tego popularnego narzędzia firmy Microsoft. Za pomocą Excela bowiem można wygodnie i szybko gromadzić, przetwarzać i analizować zbiory najrozmaitszych danych. Jego prawdziwa moc jednak ujawnia się dopiero wtedy, gdy potrzebne są zaawansowane funkcje programu. Dzięki nim można wydajnie przeprowadzać bardzo skomplikowane operacje i złożone analizy, tworzyć i formatować wykresy, a także generować przejrzyste i estetyczne tabele.

Trudno dziś znaleźć biuro, urząd, przedsiębiorstwo lub instytucję naukową, w których nie używano by Excela. Jeśli Twoja działalność zawodowa lub hobby wiąże się z przetwarzaniem jakiegoś rodzaju danych, z całą pewnością zdarzyło Ci się korzystać z tego programu. I na pewno przyda Ci się nieco więcej wiedzy na jego temat. Jeżeli chcesz poznać wygodne narzędzia, które oferuje Excel, i zwiększyć wydajność swojej codziennej pracy, sięgnij po tę książkę. Szybko i skutecznie wprowadzi Cię w świat arkuszy kalkulacyjnych, funkcji, formuł i wykresów. Dzięki lekturze zdobędziesz umiejętności niezbędne do efektywnego używania Excela. Nie czekaj, skorzystaj z mocy programu jeszcze dziś!

  • Interfejs użytkownika i nawigacja w arkuszu
  • Podstawowe operacje na danych
  • Formatowanie danych i arkuszy
  • Ochrona i weryfikacja danych
  • Zastosowanie formuł i funkcji
  • Tworzenie i formatowanie wykresów
  • Drukowanie arkuszy
  • Konfiguracja programu Excel”

Książka jest napisana w niezwykle przystępny sposób. O ile ciężko czasem przebrnąć przez funkcje opisane w poradnikach Excel, to tutaj autor włożył wiele wysiłku w wytłumaczenie sensu stosowania poszczególnych funkcji, szczególnie jeśli chodzi o funkcje logiczne i wyszukiwawcze. Wszystko jest przedstawione w sposób ciekawy, więc formuła nie jest odtwórcza, w trakcie czytania wręcz można poczuć praktykę pokazanych funkcji.

Możemy tu poznać wszystkie ważne funkcje Excela, a także tabele przestawne. Szczególnie spodobały mi się części dotyczące wizualnej prezentacji danych. To książka, która uczy także kreatywności w Excelu.

Polecam!

# współpraca barterowa