Ceramika Kalich – Oryginalna Ceramika Bolesławiecka

Ceramika Kalich jest już znakiem rozpoznawczym pięknie zdobionej, ręcznie wytwarzanej ceramiki.  Bardzo często jest miłym podarunkiem dla bliskiej osoby. Można skompletować cały serwis do obiadu, czy nawet gotowania i pieczenia. Ale także cudownym elementem w zimnej atmosferze biurowca będzie kubek w motywach ludowych. Szeroki wybór form, wzorów i kolorów ceramiki Bolesławiec sprawia, że każdy może wybrać nie tylko przedmiot idealnie odpowiadający gustom, ale także świetnie spełniający swoje wartości użytkowe.

Oryginalna Ceramika Bolesławiecka, ręcznie zdobiona tradycyjnymi metodami – pędzlem oraz stemplem.
Każde naczynie można używać w piekarniku, kuchence mikrofalowej, zmywarce, zamrażalce. Należy pamiętać, aby nie narażać wyrobu na bezpośredni kontakt z otwartym ogniem oraz na gwałtowne zmiany temperatury.
Każdy wyrób jest oznaczony numerem dekoracji, podpisem zdobnika, pieczęcią zakładu Ceramika Bolesławiecka Kalich oraz naklejką potwierdzającą autentyczność produkcji na terenie miasta Bolesławiec. Zdobienia są podszkliwne co sprawia że nie ulegną degradacji wraz z użytkowaniem.
Ceramika nie zawiera kadmu i ołowiu. Produkt dopuszczony do kontaktu z żywnością

 

https://www.ceramikakalich.pl/

https://sklep-ceramikakalich.pl/pl/

Na początek sklep o sobie:

“Nasza firma została założona w 2001 roku przez Jacka Kalich i jego żonę Weronikę. Zamiłowanie do ręcznie malowanej pięknej ceramiki użytkowej zaowocowało ofertą unikatowych wyrobów ceramicznych. Wraz z dalszym rozwojem oraz pozytywnym odbiorem oferty, siedzibę firmy przeniesiono do Bolesławaca. W 2014 roku został urządzony nowoczesny zakład, w którym produkcja sięgnęła przeszło 600 form wyrobów ceramicznych.

Nasza ceramika tworzona jest na podstawie 700-letniej tradycji garncarskiej. Bogato zdobione dekoracje artystyczne oferowanie są w szerokiej gamie wzorów, kolorów oraz form. Możliwość wyboru pośród rozmaitych stylów, a także wysoka jakość produktów przyczyniły się do rozpoznawalności marki na rynku polskim i międzynarodowym. Nasze produkty eksportujemy do licznych krajów. Współpracujący z nami dystrybutorzy wskazują na profesjonalizm oraz wysoki poziom wykonywanych produktów ceramicznych”

Poniżej wybrane piękne elementy Ceramiki Kalich.

https://sklep-ceramikakalich.pl/pl/talerze/777-1102-talerz-19-u173.html

475 Miska 16 U580

https://sklep-ceramikakalich.pl/pl/miski/775-475-miska-16-u580.html

1172 Wazon Fala Mała A700

https://sklep-ceramikakalich.pl/pl/wazony/379-1172-wazon-fala-mala-a700.html

316 Kubek XL Adynia

https://sklep-ceramikakalich.pl/pl/kubki-i-kufle/106-316-kubek-xl-adynia.html

 

Moje doświadczenia w użytkowaniu ceramiki Kalich są przede wszystkim takie, że jest bardzo trwała. Wydawałoby się, że takie ręcznie wytwarzane przedmioty mogą być kruche. A tymczasem nie zauważyłam żadnych obtłuczeń, czy blaknięcia kolorów, zacierania się wzornictwa. Jest to zasługa naturalnym właściwościom kamionki, gdzie uformowane z niej naczynia są bardzo trwałe i posłużą na wiele lat!

Druga pozytywna kwestia to kształty ceramiki, które są niesamowicie użytkowe.

Mam wrażenie, że wzory, które są malowane na ceramice Kalich są ponadczasowe. Co zachwyca, to fakt, że wzory rustykalne tej ceramiki świetnie pasują do nowoczesnych wnętrz. Można też łączyć z powodzeniem z nowoczesną, bardzo prostą w formie porcelaną.

Uwielbiam takie ręcznie tworzone przedmioty, bo mam wtedy świadomość, że za ich stworzeniem, pięknem, jakością stoi drugi człowiek – artysta. Podziwiam, jak artysta potrafi przenieść na ceramikę swój pomysł na wzór, formę.

Ceramika Kalich to dla mnie dzieła sztuki – cudowna sztuka użytkowa.

Polecam!

 

# współpraca barterowa