COFFIBO – PALARNIA KAWY

Etiopczycy  zwykli mawiać: “Jeśli masz zmartwienie – napij się kawy. Jeśli się cieszysz – napij się kawy. Jeśli jesteś zmęczony – napij się kawy!”.

I tak właśnie – Kawa to dla mnie styl życia. Nie tyle napój, co moja towarzyszka w szarej codzienności, jak i podczas bardziej relaksujących chwil. Sprawdza mi się idealnie, gdy bladym świtem pośpiesznie piję jej kilka łyków, jak i w weekend, gdy delektuję się nią leżąc w łóżku i czytając ulubioną książkę.

Chwila z kawą to moja mała chwila luksusu w ciągu zabieganego dnia.   W dzisiejszym wpisie, chciałabym przedstawić fantastyczne kawy z oferty palarni COFFIBO które urzekły mnie swoimi aromatami.

 

https://kawa-sklep.pl/

 

Premium Tesoro

https://kawa-sklep.pl/produkt/premium-tesoro/

Tesoro w języku włoskim oznacza skarb – słowo, które najlepiej oddaje właściwości kompozycji o tej nazwie. W stu procentach złożona z ziaren arabiki jest mieszanką o miękkim, pełnym body z jedwabistą, delikatnie zaznaczoną kwaskowatością. Urzeka w każdym sposobie zaparzania i w każdym napoju, nawet z dodatkiem mleka pozwala na odczucie intensywnej bazy espresso.

Jej zapach jest niesamowicie przyjemny i długo unosi się w mieszkaniu po zaparzeniu. To kawa, która idealnie pasuje mi do popołudniowego ciasta po pracy, gdy zależy mi na odprężeniu.  Jest moim ulubieńcem, jeśli z rana pragnę obudzić się i dodać energii. Świetnie odświeża także umysł w pracy, rozjaśnia myśli. W wydaniu espresso jest najlepsza.

Premium Classic

https://kawa-sklep.pl/produkt/premium-classic/

Szczególnie doceniana kompozycja gatunków arabicznych. Prezentuje oryginalnie wyważony balans smakowy, w którym delikatna słodycz i czekoladowa gęstość kontrastuje z wyraźniej zaznaczoną kwaskowatością. Doskonale współgrają w niej posmak owoców cytrusowych i nuty ziarna kakaowego. Mieszanka o mocnym, indywidualnym charakterze posiadająca wyraziste cechy arabiki, które nawet w połączeniu z dodatkami pozostają bardzo dobrze czytelne.

Kawa ta zaskoczyła mnie swoim niesamowitym aromatem, jest bardzo unikalny, inny od znanych mi dotąd aromatów kawy. Bogata w smaku, ale jednocześnie  jest nisdkodrażniąca ale jednocześnie posiada pełen aromat kawy. Bardzo lubię pić tę kawę, jako delikatną na późne popołudnia. Podana w pięknej butelce, która jest ozdobą w kuchni. Polecam!

Arabica Ethiopia Yirgacheffe

https://kawa-sklep.pl/produkt/arabica-ethiopia-yirgacheffe/

Królowa etiopskich kaw, jeden z najlepszych na świecie gatunków. Kto chce się czegoś dowiedzieć o kawie, powinien spróbować Yirgacheffe.

Aromat – subtelny, bogaty, kwiatowy, charakterystyczny.
Smak – indywidualny w typie „Mocca”, bardzo wyrazisty z nutami trawy cytrynowej, jagody, słabym posmakiem orzechów lub mandarynki, pełny, czysty, okrągły, dobrze zharmonizowany.

Pomaga mi w odpoczynku, uspokojeniu umysłu, nabraniu dystansu. Celebrowanie picia tej kawy daje mi poczucie, że funduję sobie rozrywkę w prawdziwie ekskluzywny sposób. Warto dodać, że kawę otrzymujemy w doskonałym solidnym opakowaniu, a produkt jest bardzo świeży.

Arabica Guatemala Antigua SHB

https://kawa-sklep.pl/produkt/arabica-guatemala-shb/

Kawa uprawiana na zboczach wulkanów. Jeden z najbardziej popularnych singli o pełnym, jasnym smaku.

Aromat – pełny, bogaty, kwiatowo waniliowy, charakterystyczny.
Smak – „Other Mild”, delikatnie miękki, pełny, z wyraźnie czekoladowymi nutami i średnią kwaskowatością.

 

Ta kawa z kolei ma mocny aromat i najbardziej pasuje mi do porannego rozbudzenia. Po zaparzeniu ma niesamowicie intensywny zapach, który unosi się w całym mieszkaniu. Mocny aromat, który jednocześnie pobudza. Ja ja lubię pić nawet bez mleka, wtedy ma taki swój wyrazisty smak. Polecam!

 

# współpraca barterowa