Jurajska Tłoczarnia – doskonałe oleje tłoczone na zimno

https://www.tloczarnia.pl/

“Jeżeli cenisz jakość i swoje zdrowie, Jurajska Tłoczarnia będzie najlepszym miejscem do zakupu oleju tłoczonego na zimno. Jesteśmy rodzinnym, wielopokoleniowym gospodarstwem, które prowadzi sprzedaż internetową, dzięki czemu bez wychodzenia z domu możesz zakupić wysokiej jakości olej tłoczony na zimno. Nasze oleje tworzone są z niezwykłą starannością z najlepszej jakości materiałów w większości uprawianych w naszym gospodarstwie. Jeśli ziarna nie pochodzą z naszych upraw zaopatrujemy się u sprawdzonych dostawców, do których mamy wieloletnie zaufanie. Wiemy, że tylko z najlepszej jakości surowca otrzymamy olej, który będzie miał najlepsze właściwości i pełnie smaku.

Olej zawsze tłoczymy na świeżo, bezpośrednio na zamówienie klienta. Nasz produkt przechodzi 3 dniowy proces naturalnej sedymentacja co pozwala zachować wszystkie znajdujące się w nasionach składniki odżywcze. Nasze oleje tłoczymy na zimno, temperatura tłoczenia nie przekracza 35°C.Nasz olej nie jest filtrowany, rafinowany ani nie oczyszczamy go. Taki proces gwarantuje, że nasze oleje zachowają w pełni wartości odżywcze, bogactwo smaku i aromatu.

Znajdziesz u nas oleje w butelkach o różnych pojemnościach, dzięki czemu wygodnie dostosujesz je do swoich potrzeb. Wybierz 100ml, 250 ml, 500 ml, 750ml, 1 litr i zadbaj o swoje zdrowie i wygląd”.

Olej lniany złoty 250ml

https://www.tloczarnia.pl/pl/p/Olej-lniany-zloty-250ml-/98

Olej lniany jest tłoczony na zimno w naszej rodzinnej olejarni.  Olej zawsze tłoczymy na świeżo, bezpośrednio na zamówienie klienta. Sedymentacja oleju jest naturalna trwa 3 dni,  co pozwala zachować wszystkie, znajdujące się w nasionach lnu składniki odżywcze, które nadają mu unikalne właściwości zdrowotne. Olej z Jurajskiej Tłoczarni jest w 100% naturalny.

Olej lniany tłoczony na zimno charakteryzuje się złotym kolorem lnianym aromatem i smakiem lekko przypominającym orzechy. Większą ilością  kwasów omega-6, których olej z lnu złotego ma więcej niż olej z lnu brązowego. Złoty len ma ich 15%, a brązowy znacznie mnie – 12,5%. Z tego powodu, a także dzięki wyższej zawartości błonnika i białka roślinnego, złotą odmianę poleca się w szczególny sposób, gdy występuje potrzeba wsparcia procesu utraty wagi czy pracy serca Po otwarciu należy go przechowywać w lodówce – do 3 miesięcy. Pod wpływem niskiej temperatury może zgęstnieć.

Oleje lniane goszczą w mojej diecie od lat. Nie tylko w roli składnika odżywczego, który ma wspomóc funkcjonowanie organizmu, ale także olej lniany to doskonały nawilżacz skóry od wewnątrz. Warto, jednak sięgać po takie produkty z olejarni, gdzie wyraźnie zaznacza się, jaką metodą olej jest tłoczony. Wtedy możemy mieć pewność, że odpowiednio przechowując taki olej w lodówce i dodając do ulubionych dań zapewnimy sobie maksimum korzyści zdrowotnych.

Olej od Jurajska Tłoczarnia zachwycił mnie swoim smakiem. I choć ogólnie lubię smak lnianych olejów, to ten ma wyjątkowo przyjemny posmak, takich złotych ziaren, troszkę jakby orzechowy. Na tyle go uwielbiam, że zaczęłam delektować się nim po prostu maczając świeże pieczywo. Świeża ziarnista bułka w towarzystwie tego oleju, do tego odrobina naturalnego twarożku i mamy pyszny zdrowy posiłek w roli śniadania, przekąski, kolacji. Szczególnie mogę polecić osobom na diecie, bo syci i zmniejsza ochotę na słodkości. Olej jest pozbawiony gorzkiego posmaku, więc będzie dobrą opcją dla dzieci, czy osób które szukają delikatnych smaków w olejach.

Polecam!

# współpraca barterowa